W sytuacji, gdy chcesz oszczedzić na gospodarstwie domowym oraz ograniczyć rachunki, znajdź innego dostawcę gazu

gaz

Kolosalne płatności są zmorą niemal każdego domu. Poszukuje się optymalnych metod, które pomogą choć trochę ograniczyć koszty utrzymania domu oraz zmniejszyć rachunki. Często okazuje się to bardzo trudne, bo rachunki są doprawdy duże, a nie sposób zrezygnować z czegoś, żeby zyskać pieniądze. Mimo wszystko wyróżnia się pewien rozwiązanie, aby zatrzymać w portfelu trochę środków.


Przyjrzyj się swoim rachunkom

Każdego miesiąca uiszcza się płatności za niezbędne media, czyli energię elektryczną, gaz, wodę i wywóz odpadów. Te płatności są wielkim obciążeniem rodzinnego budżetu, ale niestety są nieuniknione, ponieważ za udostępniane usługi trzeba zapłacić, a bez tych mediów nie można funkcjonować. Mimo wszystko warto dobrze przyjrzeć się umowom i sprawdzić, czy jest ewentualność zmiany sprzedawcy niektórych usług. Może wyjść na jaw, że ktoś inny zaproponuje znacznie lepsze warunki, ciekawe taryfy lub promocje. Co istotne, sporo zakładów zapewnia, że wymaganymi formalnościami zajmie się w imieniu nabywcy, więc nie kosztuje go to żadnego wysiłku.

butle gazowe
Autor: Disco-Dan
Źródło: http://www.flickr.com

Zmiana dostawy gazu może pomóc zagospodarować pieniądze

Nim podejmie się decyzję o zmianie dostawcy gazu, należy bardzo starannie zaznajomić się z cennikiem poszczególnych zakładów i wszystko dobrze obliczyć. Jeśli zdobędzie się pewność, że przepisanie umowy ma szansę przynieść realne korzyści, trzeba wypowiedzieć umowę dotychczasowemu dostawcy, a w następnej kolejności zawrzeć umowę z nowym sprzedawcą. Zmiana dostawy gazu powinna się dokonać wraz z rozpoczęciem kolejnego miesiąca gazowego – zobacz: www.gen.com.pl. Nie można pominąć faktu, że w obowiązku odbiorcy gazu leży powiadomienie o dokonanej zmianie Operatora Systemu Dystrybucyjnego.


Dostawcę możesz zmieniać dwa razy do roku

Istnieje możliwość, że po podpisaniu umowy z nowym dystrybutorem, natrafi się na jeszcze atrakcyjniejszą ofertę i będzie się chciało raz jeszcze zmienić sprzedawcę gazu. Należy pamiętać, że odbiorca ma szansę zmienić dostawcę tylko dwa razy w roku. Zatem warto odpowiednio analizować kolejne oferty, aby mieć pewność, że wymiana sprzedawcy gazu rzeczywiście przyniesie korzyści i stanie się opłacalna.