W jaki sposób segregować odpadki w domu?

Studenci

Pojemniki na śmieci nie bez przyczyny odróżniają się kolorami – każdy z nich przypisany jest do nieróżnych odpadów. Podpowiadamy, w jaki sposób sortować śmieci w domku i do których koszy je wyrzucać.
Przepisy dotyczące usuwania śmieci mobilizują nas do segregacji śmieci.

Należy zatem wyekwipować się w kilka koszy na odpadki albo specjalne kubły przeznaczone do posegregowania. Nim jednakże przystąpisz do zakupu pojemników dowiedz się, jakie odpadki nadadzą się na recykling Wrocław to miasto, w jakim bez kłopotu kupisz odpowiednie kubły.
Studenci
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Nie trzeba od razu nabywać 6 pojemników na odpadki. Na początek wystarczą 2 – jeden na odpadki, które podlegają recyklingowi, kolejny na te, których posegregować można. Już w ów sposób łatwiej ci będzie zapanować nad odpadkami. Jeśli masz takową możliwość, w ogrodzie postaw kompostownik. Ułatwi to o wiele kwestię utylizacji części śmieci organicznych. Śmieci w swoim mieszkaniu powinieneś segregować wedle ogólnie przyjętych reguł. Zwróć uwagę na to, by resztki były czyste, suche. Właściwa segregacja śmieci obejmuje: odpadki organiczne, z których można zrobić kompost, makulatura, odpady z plastiku, aluminium, szkło przezroczyste, pozostałe odpadki, nie podlegające utylizacji. Jeśli zdecydowałeś się na nabycie kilku pojemników do posegregowania śmieci, warto uprościć sobie ich identyfikację. Przylep na poszczególnych śmietnikach należyte napisy czy też rysunki lub skorzystaj z naklejek w odpowiednich odcieniach.

W sprzedaży dostępne są również specjalne barwne torby do segregowania, które ułatwią ci nie tylko rozdzielenie makulatury, plastiku i szkła, lecz również utrwalą kolorystykę pojemników na poszczególne kategorie odpadków.