Ochronniki przepięciowe: co to takiego i kiedy jest wykorzystywane?

fotowoltaika

Trudno sobie wymarzyć tradycyjne życie bez urządzeń zasilanych energią. Jak jednak komfortowo skorzystać z urządzeń elektrycznych?

W każdym domu znajduje się ostatnio mnóstwo sprzętów, które nie będą w stanie pracować, jeśli nie zostaną włączone do gniazdka. Z tego powodu w każdym mieszkaniu jest jedna z koniecznych instalacji, instalacja elektryczna. Aktualnie jednym z istotniejszych elementów takiego rodzaju instalacji jest ochronnik przepięciowy. Znany ochronnik przepięciowy ma chronić znajdujące się w naszym domu urządzenia mające charakter elektryczny przed ich zniszczeniem na skutek uderzenia wyładowań atmosferycznych w trakcie burzy, ale również przed skutkami spadku napięcia w takiej instalacji elektrycznej.
fotowoltaika
Autor: Team Massachusetts 4D Home
Źródło: http://www.flickr.com

Instalacja ochronników przepięciowych jest zalecane w szczególności w tych nieruchomościach, które nie posiadają instalacji przeciwgromowej, czyli tej, która uchroni przed działaniem pioruna podczas niezwykle dużej burzy. Duża część aktualnych nieruchomości zasilana jest zwyczajną energią elektryczną wyprodukowaną z tradycyjnych surowców takich jak węgiel (sprawdź węgiel workowany sklep internetowy https://icieplo.pl/).

Zasoby węgla wraz z biegiem czasu jednak się zmniejszają. Dlatego już od jakiegoś czasu poszukiwane są zróżnicowane źródła energii. Tym, które cieszy się popularnością jest energia słoneczna. Bardzo powoli na wielu domach jednorodzinnych zaczynają być montowane ogniwa słoneczne. Podobnie, jak w przypadku zwyczajnej sieci elektrycznej, oczywiście i w przypadku fotowoltaiki ważne jest wykorzystywanie przeróżnych typów zabezpieczeń. Zaliczane są do nich ograniczniki fotowoltaika. Wykorzystywane ograniczniki fotowoltaika ochraniają systemy przed różnymi przyczynami przepięć. Często stanowią one zabezpieczenie przed wyładowaniem atmosferycznym. Ograniczniki te powinny być zainstalowane niezależnie od tego, czy w budynku została zamontowana instalacja odgromowa, czy też właściciel zrezygnował z tego rodzaju instalacji. Tak naprawdę taki ogranicznik należy zastosować zależne jest właśnie od tego, czy na budynku znajdziemyinstalację odgromową, czy też jej brak. Jakie są właściwe ograniczniki, które musimy umieścić we własnym domu powinni nas poinformować pracownicy firmy, w której kupujemy baterie słoneczne.