Fryzjer męski – poszukujemy najlepszego

Kosmetyki do włosów Artego

Salon fryzjerski to miejsce, które od lat jest niezbędne. W dawnych czasach fryzjerzy zajmowali się również goleniem zarostu. Na dzień dzisiejszy rola fryzjera ogranicza się tylko do elementów połączonych z włosami.

Kosmetyki do włosów Artego

Zakłady fryzjerskie mogą być damskie lub męskie, aktualnie często jednak widuje się salony przeznaczone dla obu płci. Niejednokrotnie także w ramach pojedynczego salonu oferowane są usługi fryzjerskie, kosmetyczne i nierzadko solarium. W tych sytuacjach najczęściej w zakładzie jest więcej osób, które zajmują się różnymi zadaniami. W salonie fryzjerskim zobaczyć można oprócz różnego typu sprzętu, do których należą maszynki do strzyżenia (zobacz tutaj), także wiele typów kosmetyków.

Kosmetyki do włosów
Do pielęgnacji włosów wykorzystuje się bardzo dużo rozmaitych substancji. Najważniejszym środkiem jest szampon. Używany jest także w zakładach fryzjerskich, gdzie przed obcinaniem włosów lub modelowaniem włosy są myte. Szampony używane w salonach fryzjerskiech odznaczają się głównie zwiększoną objętością opakowań, ze względu na duże ilości, jakie są używane w salonach. Oprócz trgo stosowane są przykładowo takie substancje jak olejek arganowy, będący częścią wielu kosmetyków. Środki fryzjerskie są bardziej profesjonalne niż te oferowane w powszechnej sprzedaży. Oprócz szamponów i odżywek istotną gałąź tworzą środki do farbowania, jak na przykład środki Goldwell Colorance. Zmiana koloru może być czasowa lub permanentna, zależnie od zapotrzebowania. Są to więc wszystkie szamponetki do czasowej koloryzacji, a także środki w rodzaju Wella Touch, czyli farby i kremy[ koloryzacyjne. Na dzień dzisiejszy paleta oferowanych kolorów jest właściwie nieograniczona.

Akcesoria fryzjerskie
Najważniejszym przyrządem w salonie fryzjerskim są nożyczki oraz grzebienie. Jednym z typów jest grzebień do pasemek, mający charakterystyczny kształt.
Na wystrój zakładu fryzjerskiego składają się przede wszystkim meble. Będą to różnorodne szafki i regały na sprzęt i środki kosmetyczne, specjalistyczna umywalka do mycia włosów oraz fotele dla klientów. Bardzo ważne są duże lustra, służące zarówno do upraszczania zadań fryzjerowi, jak również do skontrolowania fryzury przez klienta. Bardzo ważne są także przyrządy elektroniczne, do których należą między innymi suszarki lub prostownice do włosów.