Co zrobić ze zużytym sprzętem AGD?

WWW

Nabywając nowiusieńki sprzęt AGD, często nie wiemy co zrobić ze starym. Dostarczyć na złom? Wyrzucić na śmietnik? Radzimy co uczynić w takiej sytuacji, ażeby nie łamać prawa jak też nie truć otoczenia.
Pomimo, że oprzyrządowania AGD nie wymieniamy nazbyt często, w końcu jednakże przychodzi taka chwila.

utylizacja sprzętu agd wrocław
Czy to w wyniku awarii, bądź wymiany na nowszy model, czy przenosin, zmuszeni będziemy podjąć decyzję, co zrobić ze starym sprzętem. Dużo osób decyduje się w takiej sytuacji, na wyrzucenie sprzętu na śmietnik. Nie zdają oni sobie jednak sprawy, iż w ten sposób narażają się na wysokie kary pieniężne. Jeśli dokonujemy kupna nowego sprzętu, sklep zobowiązany jest do bezpłatnego przyjęcia zużytego urządzenia. Sklep nie pokrywa jednakże kosztu jego transportu z naszego mieszkania. Musimy go przynieść do sklepu samodzielnie, czy też uzgodnić ze zbywcą jego odbiór. Rozwiązanie to ma jednakże pewne ograniczenia. Zbywca odbierze od nas tylko przyrząd takiego samego typu oraz w jednakowej ilości co zamówiony. Oznacza to, że oddajemy chłodziarkę za lodówkę a piec (złap promocje na opał workowany: więcej info) za piec.
WWW
Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Utylizacja sprzętu AGD Wrocław – w takowym miejscu można bezpłatnie oddać zużyty sprzęt. Nieodzowne będzie jednak samodzielne doniesienie takiego sprzętu. Adresy takich punktów znajdują się na stronach internetowych urzędu gminy bądź miasta.

Innym sposobem pozbycia się starego oprzyrządowania AGD jest skorzystanie z usług firm, specjalizujących się w przyjmowaniu takich urządzeń. Każda tego typu firma musi wpisana być do wykazu Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.